Blog

Schody strychowe – jakie wybrać?

Wybór schodów na strych nie jest tak oczywisty, jak w przypadku innych ich rodzajów. Warto pamiętać, że mamy tutaj do czynienia z dość specyficzną przestrzenią. Przede wszystkim strych cechuje się tym, że z reguły ma ocieplane podłoże. Aby zapobiec ulatnianiu się ciepła, nie powinno się decydować na rozwiązanie, które, kolokwialnie rzecz ujmując, zrobi dziurę w suficie. Znacznie lepiej zastanowić się nad wyborem odpowiednich schodów z klapą.

Na szczęście z pomocą przychodzi rozległy asortyment takich firm, jak chociażby Stolmark. Warto skorzystać z usług specjalistów, ponieważ nie tylko doradzą oni na temat tego, jakiego rodzaju schody strychowe będą najlepsze, ale przy okazji zajmą się także ich rozplanowaniem oraz montażem. Korzyści jest mnóstwo, zwłaszcza że gotowe schody ze sklepu nie zawsze mogą sprostać naszym potrzebom. Lepiej zdecydować się na takie na wymiar.

Wśród licznych rodzajów schodów strychowych warto wspomnieć o tych najbardziej popularnych. Wśród nich są między innymi schody strychowe składane – jest to rozwiązanie bardzo funkcjonalne, ponieważ zwykle takowe składają się z trzech lub czterech części, które po złożeniu zajmują bardzo mało miejsca. Sprawdzą się zatem w przypadku niewielkich strychów lub pomieszczeń, z których prowadzą schody strychowe.

Równie funkcjonalne i uniwersalne są także schody rozsuwane, które? zajmują jeszcze mniej miejsca od składanych! W dodatku sprawdzą się w przypadku pomieszczeń o różnorakiej wysokości, ponieważ można je bez problemu dopasować do wszelkich rozmiarów. Niezależnie od tego, czy pomieszczenie jest niezwykle niskie, czy nienaturalnie wysokie, schody strychowe rozsuwane będą znakomitym pomysłem. 

Istnieją jeszcze schody strychowe nożycowe, które być może nie charakteryzują się przesadną łatwością użytkowania, ale nie są także problemowe. Zajmują stosunkowo niewiele miejsca, a przy tym prezentują się dość oryginalnie. Jeśli zatem zależy nam na ciekawym wyglądzie schodów strychowych, warto się na takowe skusić.