Blog

Antresola w domu – wyjątkowy sposób na podkreślenie wnętrza

Nie ulega najmniejszej wątpliwości, że współczesna architektura przyniosła nam wiele rozwiązań, które mogą uczynić nasze wnętrza niebanalnymi i oryginalnymi. Wśród takowych jest między innymi antresola, coraz bardziej popularna zarówno w dużych posiadłościach, jak i niewielkich mieszkaniach. Dowiedz się, dlaczego warto zdecydować się na antresolę i jakie płyną z niej korzyści.

Przede wszystkim mówimy o rozwiązaniu, które pozwala oszczędzić mnóstwo miejsca. Jest to zatem idealny kąsek dla każdego, kto stoi przed remontem swojego niezbyt dużego mieszkania. Antresola pozwoli nie martwić się na przykład koniecznością znalezienia pokoju na sypialnię czy pokój dziecka – to ona może spełnić którąś z tych funkcji. Ponadto jest to ciekawe rozwiązanie, kiedy chcemy w jakiś sposób rozgraniczyć pokój, nad którym antresola się znajduje. Pod antresolą możemy urządzić na przykład aneks kuchenny lub kącik pracy – całość będzie prezentować się niezwykle naturalnie, ale i przestronnie, ponieważ nie trzeba w ten sposób stawiać ścianek działowych.

Funkcjonalność to jedno, ale trzeba także powiedzieć nieco na temat estetyki płynącej z posiadania antresoli. Przede wszystkim, choć rozwiązanie to zyskuje na popularności, to stosunkowo niewiele osób takowe posiada. W związku z tym nasze wnętrze będzie wyróżniać się oryginalnością oraz niebanalnością. Jest to doskonały kompromis pomiędzy przestronnymi wnętrzami, a prywatnością. Nie widać wszystkiego, co znajduje się na górze, ale niewysoka barierka pozwala na pewien wgląd. Ponadto antresola może wyróżniać się ciekawą kompozycją z resztą pomieszczenia oraz gwarantować podziw wszystkich zaproszonych gości.

Podsumowując, antresola to doskonałe rozwiązanie zarówno dla niewielkich mieszkań, jak i pokaźnej wielkości domów. Komponuje się równie dobrze z tradycyjnymi, jak i nowoczesnymi wnętrzami. Ze względu na swoją uniwersalność oraz funkcjonalność nie pozostaje nam nic innego, jak tylko polecić to rozwiązanie każdemu, tym bardziej, że obecnie koszty antresoli nie są przesadnie wygórowane.