Blog

Czym są schody zabiegowe?

Doskonale zdajemy sobie sprawę, jak ważny jest wybór odpowiednich schodów, kiedy stoimy przed generalnym remontem lub budową domu czy mieszkania. Warto mieć świadomość, że rynek jest niezwykle obszerny. Działa na nim mnóstwo firm oferujących różnego rodzaju schody na wymiar, między innymi renomowane przedsiębiorstwo Stolmark. Oferta jest bardzo szeroka – znaleźć w niej można między innymi schody zabiegowe, które są niezwykle ciekawe pod wieloma względami. Czy jest to rozwiązanie dla każdego? Z pewnością nie, ale warto zastanowić się nad tym rozwiązaniem.

Warto na samym początku wyjaśnić, czym są schody zabiegowe. Każdy z nas miał z nimi styczność wielokrotnie, ale nie każdy zdaje sobie z tego sprawę. Schody zabiegowe charakteryzują się budową, która opiera się na wielu elementach. Dzięki swojej złożoności takie schody mogą być zwężane ku górze i szersze u podstawy lub odwrotnie. Mogą także zakręcać. Jakie są wymierne zalety takiego rozwiązania?

Przede wszystkim mówimy o robiącej wrażenie praktyczności. Z racji tego, że schody zabiegowe skręcają, to zajmują o wiele mniej miejsca, niż tradycyjne schody. W związku z tym właściciele niewielkich domów lub mieszkań mogą być zadowoleni, ponieważ przez wymiary schodów będą mogli pozwolić sobie na poszerzenie pozostałych pomieszczeń. Co więcej, schody zabiegowe mogą także dodatkowo podtrzymywać strop, co tylko zwiększa ich atrakcyjność w oczach osób stojących przed budową czy remontem domu. Trzeba również zauważyć, że profesjonalni stolarze przygotują schody zabiegowe dokładnie takie, jakie sobie wymarzymy – nie musimy ograniczać się do gotowych wzorów. 

Warto także wspomnieć o funkcjach estetycznych, jakie spełniają schody zabiegowe. Nie można im w jakimkolwiek stopniu odmówić uroku. Faktem jest także, że z racji na swoją niejednoznaczną budowę mogą dopasować się do praktycznie każdego pomieszczenia, niezależnie od tego, czy zostało zaprojektowane w nowoczesnym czy tradycyjnym stylu.

Podsumowując, schody zabiegowe to uniwersalne rozwiązanie do wielu wnętrz. Pozwalają zaoszczędzić trochę miejsca i cieszą estetycznym wyglądem oraz tym, że mogą wkomponować się do każdego pomieszczenia. Mogą nie być przesadnie wygodne dla małych dzieci i osób starszych, ale to też w dużej mierze zależy od konkretnego projektu.