Blog

Gięte czy proste – jakie schody są obecnie popularnym wyborem?

Każda osoba urządzająca swoje nowe mieszkanie lub dom chce, aby jego wnętrza wyglądały nowocześnie, ale przy tym by były one również praktyczne. Wiele zależy w tym przypadku między innymi od przestrzeni, którą dysponujemy, zwłaszcza, gdy stajemy przed wyborem rodzaju schodów. Obecnie możemy przebierać w najróżniejszych konstrukcjach, co pozwala nam znaleźć rozwiązanie najlepiej wpasowujące się w nasze potrzeby. Jakie schody cieszą się jednak największą popularnością?

Schody proste – klasyka zawsze w modzie

Jeśli nasze lokum charakteryzuje się stosunkowo dużym metrażem, schody proste mogą okazać się najlepszym wyborem. Nic dziwnego, że stosowane są one z powodzeniem od tak wielu lat. Jak sama nazwa wskazuje są one dość minimalistycznym rozwiązaniem, choć z odpowiednimi dodatkami, na przykład metalowymi lub szklanymi, mogą stanowić bardzo ważny element dekoracyjny każdego pomieszczenia. W zależności od naszych potrzeb możemy również zdecydować się na tego typu schody z wygodnym podestem lub też na schody zabiegowe, które pozwalają zaoszczędzić nieco przestrzeni. Każde z nich prezentują się jednak bardzo elegancko i klasycznie.

Schody gięte – oryginalne i nieco wyrafinowane

Jeśli z rozmarzeniem podziwiamy pałacowe wnętrza z pewnością przypadną nam do gustu schody gięte, które natychmiast przywodzą na myśl obrazy, jak z bajki. Ich konstrukcja oparta jest na planie łuku i charakteryzują je liczne zagięcia, które pozwalają dobrze wykorzystać posiadaną przestrzeń, ale także pełnią ważną rolę dekoracyjną. W ich przypadku szczególne znaczenie mają poręczę, które dodają charakteru całej konstrukcji.

Schody dopasowane do Twoich potrzeb

Zarówno schody proste, jak i te gięte cieszą się dużą popularnością wśród osób urządzających wnętrza swoich domów i mieszkań. Ostateczny wybór zależy jednak od nas samych, gdyż to nam przede wszystkim mają się one podobać. Oczywiście pod uwagę powinniśmy jednak wziąć nie tylko sam wygląd takich schodów, ale również ich funkcjonalność i dopasowanie do przestrzeni, jaką dysponujemy.