Blog

Nowoczesne schody – czyli jakie? Jak wybrać?

Przed każdą osobą podejmującą się gruntownego remontu lub budowy mieszkania czy domu stoi szereg trudnych wyzwań. Wśród nich jest konieczność podjęcia decyzji odnośnie tego, jakiego rodzaju schody będą najlepiej się prezentować. Obecnie wybór jest niezwykle obszerny, co może z jednej strony cieszyć, ale z drugiej – z pewnością jest faktem ze wszech miar stresującym. Z tego powodu warto nieco podpowiedzieć, jakie schody wewnętrzne będą najlepiej nadawać się do określonych rodzajów wnętrz. Wyjaśnimy również, dlaczego schody drewniane są rozwiązaniem ponadczasowym dla Twojego domu.

Nowoczesne, drewniane i dobrze wyglądające schody? Jest to jak najbardziej wykonalne. Zapraszamy na krótką opowieść o rodzajach schodów odpowiednich dla każdego domu.

Spis treści:

  1. Na co zwrócić uwagę wybierając schody?
  2. Zalety schodów drewnianych
  3. Top 4 rodzajów nowoczesnych schodów

Schody wewnętrzne – na co zwrócić uwagę, wybierając schody?

Przede wszystkim, tak samo jak bywa to w przypadku wyboru wszelkich innych dodatków, mebli oraz akcesoriów do mieszkania czy domu, należy dobrze rozważyć, jakiego rodzaju schody będą pasować do danego pomieszczenia.

Oczywiście wszystko zależy od wielkości oraz miejsca przeznaczonego na schody, jak również ogólnego wystroju wnętrza. Tutaj z pomocą przychodzą rzecz jasna drewniane schody, które z pewnością będą pamiętać zarówno do nowoczesnych, jak i nieco bardziej klasycznych wnętrz – warto mieć świadomość, że obecnie wybór schodów jest naprawdę duży i bardzo łatwo znaleźć takie, które sprostają naszym potrzebom.

Estetyka to jedna sprawa, natomiast drugą jest wybranie modelu, który dopasuje się do danego wnętrza pod względem kształtu i rozmiaru. Nie będzie z tym problemu w większych pomieszczeniach, natomiast w niewielkim domu czy mieszkaniu może to być pewien problem. Warto zatem rozważyć takie opcje, jak na przykład schody dywanowe.

Zalety schodów drewnianych

Może się wydawać, że schody drewniane są już swojego rodzaju przeżytkiem, wręcz archaizmem. Jest to jednak błędne rozumowanie, ponieważ nowoczesne drewniane schody są idealnym rozwiązaniem w zasadzie dla wszystkich rodzajów przestrzeni.

Pod względem konstrukcji są dostępne różne ich rodzaje; projekty najlepiej uzgodnić ze specjalistami. Użycie drewna zapewnia nie tylko elegancki wygląd elementów takich jak stopnie czy balustrady, ale także jest gwarancją znaczącej wytrzymałości, przez co będzie to inwestycja na długie dziesiątki lat. Niezależnie od stylu, w jakim jest urządzone dane mieszkanie, z pewnością można znaleźć projekt idealnie dopasowany pod względem estetycznym, tym bardziej, że obecnie wybór schodów drewnianych jest większy niż kiedykolwiek wcześniej.

Schody kręcone, dywanowe, tradycyjne, takie z balustradą lub bez niej… można przebierać w obszernej ofercie sklepów taki jak nasz, aby znaleźć design idealny. Warto zwrócić uwagę na rodzaj stopni, jak również drewno, z którego są wykonane poszczególne elementy – jakość materiałów jest tutaj bardzo ważna. Nasze realizacje są zawsze wysokiej jakości, więc decydując się na współpracę z nami, możesz liczyć na możliwość cieszenia się już niebawem doskonałymi schodami, które będą znakomite pod względem bezpieczeństwa oraz jakości wykonania. Możliwości jest mnóstwo – już teraz zobacz, co możemy dla Ciebie zrobić.

TOP 4 rodzajów nowoczesnych schodów – jaki masz wybór?

Wybór odpowiednich schodów to sprawa bardzo ważna, zarówno podczas gruntownego remontu, jak i budowy domu od podstaw. Wydaje się, że mało kto przykłada szczególną wagę do tego elementu wnętrza, ale nie należy zaniedbać kwestii schodów, ponieważ korzystamy z nich codziennie i są na tyle obszerne, że powinny prezentować się przynajmniej przyzwoicie.

Dowiedz się, jakie schody nowoczesne są najbardziej polecane!

Schody dywanowe

Pod względem konstrukcyjnym niezwykle ciekawe są schody dywanowe. Są to zwykle schody drewniane, nowoczesne, choć coraz większym powodzeniem cieszą się modele wykonane z betonu lub innych materiałów. Cechuje je zwarta budowa, która nie wymaga jakichkolwiek wsporników – ciężar konstrukcji opiera się na ścianie, stropie lub podłodze. 

drewniane schody dywanowe z nowoczesną barierką

Schody gięte

Jeśli zastanawiasz się, jakie nowoczesne schody będą najlepsze do niewielkich pomieszczeń, to schody gięte wychodzą naprzeciw Twoim oczekiwaniom. Nie dość, że prezentują się nad wyraz elegancko, to jeszcze zajmują mało miejsca. Idealne rozwiązanie dla wnętrz każdego rodzaju, zarówno nowoczesnych, jak i tych tradycyjnych.

schody gięte widok z góry

Schody na konstrukcji stalowej

Jeśli chodzi o schody nowoczesne, jest to jedno z najbardziej nowatorskich rozwiązań przeznaczonych dla minimalistycznych wnętrz. Są znakomitą alternatywą dla schodów drewnianych i znakomicie komponują się z nowoczesnymi meblami oraz ozdobami.

Schody ze szklanymi balustradami

Jeśli chodzi o schody nowoczesne drewniane, warto zwrócić uwagę na odpowiednią balustradę, która będzie dopełniać uroku całej konstrukcji. Warto zdecydować się na szklaną, niezależnie od tego, z jakiego materiału są wykonane schody i w jakim stylu urządzone jest dane pomieszczenie. Szkło jest nowoczesne, ale i uniwersalne, a przy tym niezwykle funkcjonalne i łatwe w czyszczeniu.

Rodzajów schodów jest mnóstwo i tylko do nas należy decyzja na temat tego, jakie wybierzemy do nowego domu lub mieszkania. Niezależnie od ich typu, warto zdecydować się na schody nowoczesne na wymiar, ponieważ dzięki temu będzie można dopasować je do każdego wnętrza. Specjaliści bardzo szybko określą, jaki typ schodów będzie najlepszy, a następnie dopasują je co do milimetra, tak, aby nie marnować przestrzeni i aby prezentowały się one znakomicie i nad wyraz estetycznie.

schody ze szklaną balustradą