Blog

TOP 5 schodów nowoczesnych

Nie ulega najmniejszej wątpliwości, że wybór odpowiednich schodów to sprawa bardzo ważna, zarówno podczas gruntownego remontu, jak i budowy domu od podstaw. Wydaje się, że mało kto przykłada szczególną wagę do tego elementu wnętrza, ale nie należy zaniedbać kwestii schodów, ponieważ korzystamy z nich codziennie i są na tyle obszerne, że powinny prezentować się przynajmniej przyzwoicie. Dowiedz się, jakie schody nowoczesne są najbardziej polecane!

Schody dywanowe

Pod względem konstrukcyjnym niezwykle ciekawe są schody dywanowe. Są to zwykle schody drewniane, nowoczesne, choć coraz większym powodzeniem cieszą się modele wykonane z betonu lub innych materiałów. Cechuje je zwarta budowa, która nie wymaga jakichkolwiek wsporników – ciężar konstrukcji opiera się na ścianie, stropie lub podłodze. 

Schody gięte

Jeśli zastanawiasz się, jakie nowoczesne schody będą najlepsze do niewielkich pomieszczeń, to schody gięte wychodzą naprzeciw Twoim oczekiwaniom. Nie dość, że prezentują się nad wyraz elegancko, to jeszcze zajmują mało miejsca. Idealne rozwiązanie dla wnętrz każdego rodzaju, zarówno nowoczesnych, jak i tych tradycyjnych.

Schody na konstrukcji stalowej

Jeśli chodzi o schody nowoczesne, jest to jedno z najbardziej nowatorskich rozwiązań przeznaczonych dla minimalistycznych wnętrz. Są znakomitą alternatywą dla schodów drewnianych i znakomicie komponują się z nowoczesnymi meblami oraz ozdobami.

Schody ze szklanymi balustradami

Jeśli chodzi o schody nowoczesne drewniane, warto zwrócić uwagę na odpowiednią balustradę, która będzie dopełniać uroku całej konstrukcji. Warto zdecydować się na szklaną, niezależnie od tego, z jakiego materiału są wykonane schody i w jakim stylu urządzone jest dane pomieszczenie. Szkło jest nowoczesne, ale i uniwersalne, a przy tym niezwykle funkcjonalne i łatwe w czyszczeniu.

Rodzajów schodów jest mnóstwo i tylko do nas należy decyzja na temat tego, jakie wybierzemy do nowego domu lub mieszkania. Niezależnie od ich typu, warto zdecydować się na schody nowoczesne na wymiar, ponieważ dzięki temu będzie można dopasować je do każdego wnętrza. Specjaliści bardzo szybko określą, jaki typ schodów będzie najlepszy, a następnie dopasują je co do milimetra, tak, aby nie marnować przestrzeni i aby prezentowały się one znakomicie i nad wyraz estetycznie.