Blog

Schody na zamówienie czy gotowe?

Kiedy remontujesz dom lub stawiasz nowy, zupełnie od podstaw, powinieneś zwrócić szczególną uwagę na to, jakiego rodzaju schody postanowisz w nim umieścić. Choć wydaje się to kwestię prozaiczną i drugoplanową, to musisz mieć świadomość, że mówimy o jednym z najbardziej stałych elementów wyposażenia, z którego korzysta się na każdym – dosłownie rzecz ujmując – kroku. Oprócz wyboru samego rodzaju schodów warto zastanowić się, czy wolisz schody gotowe, czy schody na zamówienie. Trójmiasto jest rejonem, w którym bardzo łatwo o taką usługę, ale czy jest ona warta większych pieniędzy?

Zacznijmy od tego, że schody powinny być dopasowane do pomieszczenia, w którym się znajdują, a najlepiej do specyfiki całego domu lub mieszkania. Aby wypracować odpowiedni kompromis, trzeba się niekiedy bardzo natrudzić. Schody gotowe bardzo często nie spełniają w pełni wszelkich naszych potrzeb, zarówno funkcjonalnych, jak i estetycznych. Oczywiście prędzej czy później raczej znajdziemy model, który nam się choć trochę spodoba, ale istnieje nikłe prawdopodobieństwo, że będzie on idealnie dopasowany do naszych wnętrz.

Tutaj z pomocą przychodzą schody na zamówienie, które wydają się idealnym rozwiązaniem. Oczywiście, co bardziej sceptyczne osoby mogą powiedzieć, że cena takowych schodów jest niewyobrażalnie wysoka. Czy jest to prawda? Kwota, jaką musimy zapłacić za schody na zamówienie jest niezaprzeczalnie wyższa od tej za gotowy model, ale nie są to drastyczne różnice. Przypominamy, że schody są elementem na tyle ważnym, że można pokusić się o wyłożenie nieco większej ilości pieniędzy, aby cieszyć się idealnym uzupełnieniem naszego wnętrza. 

Podsumowując, o ile gotowe schody to rozwiązanie bardzo tanie, to z reguły nie spełni stu procent naszych oczekiwań oraz wymagań. Warto zdecydować się na schody na zamówienie, które są projektowane oraz tworzone przez doświadczonych specjalistów takich jak firma Stolmark. Korzystając z ich usług, możemy mieć pewność, że nasze schody będą dobrze się komponować z innymi elementami wyposażenia domu oraz zachwycą nas swoją funkcjonalnością, wygodą użytkowania i wytrzymałością – istotny jest tutaj dobór najwyższej jakości materiałów. Schody na zamówienie to coś, nad czym koniecznie trzeba się zastanowić, mając przed sobą budowę lub gruntowny remont domu!