Blog

Balustrady do schodów – jak wybrać?

Choć wydaje się to sprawą trywialną i raczej nie szczególnie ważną, to schody są jednym z najbardziej istotnych elementów, o które musimy się zatroszczyć w przypadku budowy nowego domu lub remontu starego. Na szczęście świadomość na temat mnogości rozwiązań w tym zakresie jest wszechobecna – możemy wybierać pomiędzy różnorakimi rodzajami schodów oraz materiałami, z których będą wykonane. Warto jednak pamiętać także o niezwykle istotnej kwestii, jaką są balustrady schodowe. Dowiedz się, jakiego rodzaju warto wybrać? i dlaczego balustrady szklane są godne zainteresowania.

Balustrady szklane – dlaczego warto je wybrać?

Na rynku znajdziesz z pewnością wiele rozwiązań, pośród których są balustrady schodowe wykonane z różnego rodzaju materiałów. Niezwykle popularne są na przykład te drewniane lub wykonane z metalu. Zanim jednak zdecydujesz się na bardzo konwencjonalne rozwiązanie, warto zapoznać się z tym niewątpliwym cudem współczesnej architektury, jakim są balustrady szklane. Rozwiązanie to ma jedną znaczącą zaletę, od której warto rozpocząć ten pean na jego cześć: balustrady szklane są przede wszystkim niezwykle uniwersalne. Oczywiście dużo częściej będą wybierane do nowoczesnych wnętrz, ale świetnie sprawdzają się także w nieco bardziej tradycyjnym, urządzonym w klasycznym stylu otoczeniu. 

Balustrady szklane – codzienna funkcjonalność

Nie można odmówić balustradom szklanym także tego, że są piekielnie funkcjonalne. Mowa tutaj między innymi o codziennej pielęgnacji – owszem, zabrudzenia na szkle są względnie łatwe do zobaczenia, ale żeby się ich pozbyć, wystarczy jedynie mokra szmatka i ewentualnie środek do mycia szyb. Nic więcej! Cały zabieg trwa dosłownie kilka sekund. Balustrady szklane są także niezwykle wytrzymałe – oczywiście można pomyśleć, że skoro do ich wykonania użyto szkła, to trzeba na nie bardzo uważać, ale w praktyce mówimy tutaj o specjalnym, hartowanym i odpowiednio przygotowanym szkle, dzięki któremu balustrady szklane są niebywale wytrzymałe. Wszystkie te czynniki składają się na fakt, że zdecydowanie warto zainwestować w balustrady szklane do twoich schodów, niezależnie od tego, jakiego rodzaju schodami i wnętrzem dysponujesz.