Blog

Co musisz wiedzieć przed wyborem schodów do domu?

Niezależnie od tego, czy przeprowadzasz gruntowny remont, czy stoisz przed budową swojego własnego domu, powinieneś zwrócić szczególną uwagę na wybór odpowiednich schodów. Na szczęście na rynku znaleźć można ich różne rodzaje. Mamy oczywiście tradycyjne schody gotowe, ale jeśli chcesz, aby Twoje wnętrze prezentowało się nieskazitelnie, bardzo dobrym rozwiązaniem będą schody na zamówienie. 

Schody gotowe są obecnie dostępne w wielu sklepach budowlanych. Warto jednak mieć na uwadze, że to rozwiązanie może nie być idealne – z pewnością bardzo trudno znaleźć schody, które w stu procentach będą pasować do ogólnej charakterystyki naszego mieszkania lub domu. Tutaj z pomocą przychodzą schody na wymiar, za które trzeba rzecz jasna zapłacić nieco więcej, ale będzie to inwestycja ze wszech miar opłacalna. Przede wszystkim pasują one do danego wnętrza i świetnie się z nim komponują, a wykonane z odpowiednich materiałów mogą być również funkcjonalne i niezwykle wytrzymałe na wszelkie czynniki.

Zanim jednak zdecydujemy się na schody na zamówienie, warto skontaktować się z wykwalifikowanym specjalistą. Należy skonsultować z nim nie tylko rozmieszczenie oraz wymiary schodów, ale również to, z jakiego materiału mają być wykonane. Są to bowiem kwestie kluczowe, które mogą znacznie ułatwić codzienne funkcjonowanie w domu oraz sprawić, że wnętrze będzie prezentować się niezwykle oryginalnie.

Oczywiście najbardziej tradycyjnym i polecanym przez wielu użytkowników rozwiązaniem są schody na wymiar zrobione z drewna, ale obecnie wybór materiałów jest nieco większy. Możemy skusić się na przykład na schody na zamówienie wykonane z metalu lub szkła – te ostatnie będą znakomitym rozwiązaniem dla każdego, kto ceni sobie nowoczesność oraz minimalizm. 

Decyzji do podjęcia jest mnóstwo, ale kiedy skonsultujemy nasze potrzeby oraz wymagania z fachowcem, możemy być pewni, że już niebawem będziemy mogli korzystać z wymarzonych schodów. Ich rozmiar, funkcjonalność oraz solidność to najważniejsze kwestie, na które należy zwrócić uwagę, wybierając schody do domu. Warto pokusić się o schody na zamówienie, bowiem znakomicie będą one łączyć ze sobą wszystkie te czynniki – czego niestety w dużej mierze nie można powiedzieć o schodach gotowych, dostępnych w wielu sklepach. Choć schody na wymiar to zdecydowanie bardziej kosztowne rozwiązanie, to warto w nie zainwestować, jeśli nie chcemy iść na kompromisy pod względem jakości schodów oraz ich wyglądu.