Blog

Balustrady szklane – dlaczego warto?

Kiedy mamy w swoim domu taras lub balkon, warto zwrócić szczególną uwagę na dobór odpowiedniego ogrodzenia. Balustrada powinna dopełniać wygląd całej posesji, nie rzucać się przesadnie w oczy, a przy tym zapewniać pełną funkcjonalność, zwłaszcza kiedy zależy nam na dobrym nasłonecznieniu danego pomieszczenia oraz wytrzymałości balustrady. Szklane modele takowych są obecnie niezwykle popularne – dowiedz się, dlaczego warto się na nie skusić.

Szklane balustrady są przede wszystkim niezwykle uniwersalne. Bardzo dobrze komponują się zarówno z nowoczesnymi, jak i nieco bardziej tradycyjnymi budynkami, zapewniając doskonałe wrażenia wizualne. Estetyka jest główną zaletą tego rozwiązania, ale nie jedyną. Szczególnie posiadacze stosunkowo niewielkich wnętrz będą zachwyceni, mając przed sobą możliwość znacznie lepszego oświetlenia środka domu – balustrady szklane charakteryzują się bowiem pełną przepuszczalnością promieni słonecznych. 

Kwestia, która jest także niezwykle istotna, to wytrzymałość konstrukcji. Wedle obiegowej opinii balustrada szklana nie jest przesadnie solidna. Nie jest to jednak prawda. Wiele osób tak myśli, kojarząc szkło z kruchym, niezbyt odpornym materiałem. Balustrady szklane są jednak wykonane zwykle ze szkła hartowanego, które zapewnia wytrzymałość niekiedy nawet większą od bardziej tradycyjnych rozwiązań, takich jak balustrady drewniane czy metalowe. 

Warto wspomnieć także o kwestiach związanych z czystością. Balustrady szklane charakteryzują się tym, że bardzo łatwo można je umyć. Wystarczy do tego ścierka oraz płyn do mycia szyb. Oczywiście zabrudzenia gromadzą się stosunkowo szybko i obficie, ale ich usunięcie to kwestia dosłownie kilkunastu sekund. Jest to zatem świetne rozwiązanie dla każdego, kto nie lubi poświęcać całego popołudnia na skomplikowane, złożone sprzątanie oraz czyszczenie trudnych elementów, wykonanych na przykład z drewna. 

Podsumowując, balustrady szklane to rozwiązanie idealnego dla? każdego! Oczywiście trzeba mieć na uwadze, że koszty mogą być nieco wyższe od balustrad wykonanych z innych tworzyw, ale jest to bardzo opłacalna inwestycja, zarówno pod względem funkcjonalności, jak i kwestii czysto estetycznych.