Blog

Schody nowoczesne – drewno, szkło czy metal?

Mnóstwo osób urządzających swoje mieszkania i domy decyduje się na zastosowanie w nich stylu nowoczesnego. Charakteryzuje się on przede wszystkim minimalizmem oraz swego rodzaju surowością, gdy chodzi o dobór materiałów zastosowanych w wystroju wnętrz. Takie również powinny być schody nowoczesne, wśród których największą popularnością w ostatnich latach cieszą się zwłaszcza schody dywanowe. 

Schody dywanowe – czym się charakteryzują?

W przypadku tego typu konstrukcji brak jest przede wszystkim belki nośnej, czyli tak zwanego policzka, na której opiera się większość obciążenia. Funkcję konstrukcyjną pełnią w tym przypadku same stopnie i podstopnie, przez co całość charakteryzuje się samonośnością. W efekcie schody wyglądają w pewnym sensie jak dywan spływający z góry po niewidocznych stopniach i stąd też ich potoczna nazwa. 

Rodzaje schodów dywanowych

Minimalizm i surowość charakteryzujące nowoczesny wystrój wnętrz mają swoje odzwierciedlenie również w schodach i materiałach, z których są wykonywane. Niezwykle popularne są zwłaszcza schody dywanowe betonowe, które prezentują się prosto, ale przy tym niezwykle elegancko. Niezmiennie od lat w swoich domach i mieszkaniach chętnie wykorzystujemy też naturalne drewno. Dlatego bardzo częstym wyborem są też oczywiście schody drewniane nowoczesne, które perfekcyjnie wtapiają się w każde wnętrze urządzone zgodnie z aktualnie panującymi trendami.

Modne dodatki do schodów w stylu nowoczesnym

Niezależnie od tego czy decydujemy się na tradycyjne schody z podestem, czy może na zajmujące mniej przestrzeni schody drewniane zabiegowe, nowoczesne dodatki sprawdzą się w każdym przypadku. Chodzi tu przede wszystkim o materiały, z których powstają balustrady i elementy dekoracyjne poszczególnych stopni. Świetnie wyglądają zwłaszcza metalowe wykończenia, które są minimalistyczne i surowe. Mogą one zostać też dodatkowo uzupełnione o bardzo modne przeszklenia, dzięki którym całość prezentuje się niezwykle elegancko. To oczywiście tylko propozycje, najważniejsze przecież, aby ostateczny wygląd takich schodów odpowiadał naszym gustom i oczekiwaniom.