Blog

Modne schody drewniane w 2022 roku

Drewniane schody wewnętrzne to ponadczasowe rozwiązanie, które każdemu wnętrzu nadaje naturalnego i przytulnego charakteru. Najczęściej schody drewniane kojarzone są z prowansalskimi i rustykalnymi wnętrzami, ale także nowoczesne schody drewniane zaskakują nowoczesnymi stylami. Niewątpliwie schody wewnętrzne odgrywają bardzo ważną rolę w niemal każdym domu jednorodzinnym. Zarówno te z balustradą czy inną metodą łączenia różnych materiałów to świetne rozwiązanie dla większości wnętrz.

Jeszcze do niedawna nowoczesne schody wewnętrzne pełniły zasadniczo jedną funkcje – umożliwały wchodzenie i schodzenie z piętra. Natomiast z czasem większość użytkowników zaczęła doceniać urok schodów z drewna, a schody samonośne czy schody dywanowe zaczęły być jednymi z najczęściej wykorzystywanych w zakresie konstrukcji drewnianej w domach. Zatem jakie nowoczesne schody drewniane są modne w 2022 roku?

Schody nowoczesne wewnetrzne – doskonałe meble do każdego wnętrza

Schody, między innymi nowoczesne schody dywanowe, to jedno z popularnych rozwiązań, które obecnie są często stosowane w domach jednorodzinnych. Warto podkreślić, że schody poza funkcją łączenia kondygnacji, stanowią także dekoracyjny element, który ozdabia każde wnętrze. W zależności od wykończenia drewniane schody nadają odpowiedniego charakteru pomieszczeniom. Dlatego coraz częściej, ludzie decydują się na ich zainstalowanie np. w salonie.

W domach najczęściej wybiera się trzy typy schodów, a mianowicie schody zabiegowe i jednobiegowe oraz schody dwubiegowe. Z kolei jeżeli nie dysponujemy odpowiednią powierzchnią w mieszkaniu, to częstym wyborem są także schody kręcone. Niemniej pod schodami jedno oraz dwubiegowymi można umieścić garderobę czy schowki do przechowywania różnych rzeczy.

Zalety schodów drewnianych – to nie tylko wyjątkowy design

Jedną z niewątpliwych zalet schodów drewnianych w przeciwieństwie do tych wykonanych z innych materiałów jest ich naturalność. W zależności od gustów i upodobań obecnie można postawić na wiele różnych rodzajów schodów m.in. typowo klasyczne rozwiązania, po wiele niekonwencjonalnym konstrukcji, które charakteryzują się z nowoczesnością i współgrają z nowatorskimi wnętrzami. Jednak samo drewno swobodnie można łączyć z wieloma materiałami, zarówno elementami wykonanymi z metalu, jak i szkła. Doskonałym przykładem mogą być szklane balustrady. Jakie inne zalety posiadają schody drewniane?

  • Ponadczasowy wygląd schodów drewnianych
  • Lekkość i efektowność w prezentacji
  • Ogromna funkcjonalność i łatwość w pielęgnacji
  • Intuicyjny i prosty montaż schodów
  • Uniwersalność – pasują do większości wnętrz
  • Trwałość i wytrzymałość zarówno na ścieranie, jak i zarysowania.

Tradycyjne schody drewniane wewnętrzne kojarzą się z ciepłem, nadając wnętrzu bardzo domowego charakteru. Wchodzenie i schodzenie po schodach pokrytych drewnem to czysta przyjemność. Przy tym każdy producent schodów drewnianych zawsze w swojej ofercie będzie posiadał specjalne kategorie, które poświęcone są nowoczesnym schodom drewnianym.

Drewniane schody wewnętrzne – nieskończone możliwości aranżacji

W wielu nowoczesnych wnętrzach powierzchnię różnego rodzaju schodów pokrywa drewno. Korzystanie z naturalnych materiałów, to jeden z trendów, który z pewnością utrzyma się długo na rynku. Dlatego też drewniane schody stanowią obecnie rozwiązanie niezwykle pożądane, które pozwala nie tylko zachować naturalność, ale również stworzyć bardzo oryginalną aranżację wnętrza.

Projekt schodów drewnianych może przybierać proste formy i rozwiązania, a jednocześnie tworzyć nietuzinkowe połączenia z nowoczesnymi wnętrzami.