Blog

Schody drewniane zabiegowe – nowoczesne rozwiązanie dla Twojego domu

Współcześnie spośród wielu rodzajów schodów to właśnie nowoczesne schody zabiegowe cieszą się największą popularnością. Idealnie sprawdzają się w stylowych mniejszych domach jednorodzinnych, ponieważ nie zajmują wiele miejsca. To, że są tak popularne wśród klientów to przede wszystkim efekt tego, że po ich montażu przestrzeń wcale drastycznie się nie zmniejsza jak w przypadku tradycyjnych schodów drewnianych. Jakie zalety posiadają schody wewnętrzne zabiegowe?

Odpowiednia konstrukcja schodów do domu to niejednokrotnie decyzja, która spędza właścicielom sen z powiek. Warto pamiętać, że projekty w zakresie konstrukcji nowoczesnych schodów muszą być przede wszystkim dostosowane do przestrzeni w domu. Zatem, czy nowoczesne schody drewniane zabiegowe to interesujące rozwiązanie dla dzisiejszych wnętrz?

Schody zabiegowe – czym są i jakie jest ich zastosowanie?

Nowoczesne schody zabiegowe to rodzaj schodów, które charakteryzują się skręcającym biegiem stopni pod kątem prostym. Jest to najprostsza, a zarazem powszechnie stosowana definicja schodów zabiegowych. Jednak co ona konkretnie oznacza? Najlepiej wyobrazić sobie konstrukcję tych schodów, patrząc na nie z góry, ponieważ w takim rzucie będzie widać wszelkie szczegóły, a przede wszystkim to, że przypominać będzie ona kształt litery U.

Dlatego więc schody drewniane zabiegowe posiadają wyraźny skręt, który mimo wszystko nie jest wspierany przez płaski podest pomiędzy kierunkami schodów, a tworzą go odpowiednie stopnie posiadające zmienną szerokość i specjalny kształt-często trapezu. Wykonane są z różnego rodzaju drewna na życzenie klienta, tak samo balustrady, które dostosowane są do projektu schodów i wnętrza domu.

Schody zabiegowe to schody wewnętrzne, które najczęściej instalowane są w domach jednorodzinnych. Dlaczego? Powód jest prosty. To tam jest przestrzeń na odpowiednią komunikację pomiędzy kondygnacjami, a żeby nie zabierać dużej ilości miejsca, to nowoczesne schody wewnętrzne tj. zabiegowe sprawdzają się idealnie.

Nowoczesne schody wewnętrzne drewniane czy metalowe – z jakiego materiału wykonać schody zabiegowe?

Obecnie schody zabiegowe mogą zostać wykonane z wielu różnych materiałów, aby spełnić oczekiwania każdego klienta. Jednak w domach jednorodzinnych najczęściej wybierany jest projekt drewnianych schodów, choć niekiedy można spotkać także projekty betonowych realizacji, czy lżejszych schodów z metali, które także dodają wnętrzu niepowtarzalnego stylu. Z jakich materiałów wykonuje się schody do domu?

  • Schody zabiegowe drewniane, to zdecydowanie najczęściej wybierane rozwiązanie przy schodach, które pozwala na proste, a zarazem nowoczesne wykorzystanie przestrzeni. Są bardzo eleganckie, ciche i dodają wnętrzom przytulnego charakteru.
  • Schody zabiegowe metalowe, które nie są tak często wykorzystywane aczkolwiek to ciekawa opcja, nie biorąc pod uwagę drewna. Najczęściej oferta schodów metalowych dotyczy już gotowych konstrukcji, które możesz samemu w prosty sposób zamontować. Cechą charakterystyczną tych schodów jest ażurowa konstrukcja, która nie przytłacza przestrzeni i jest niezwykle lekka. Jednak najbardziej przykuwającą wzrok kwestią jest, to kiedy schody wykonane są z litego szkła, wtedy ich wykończenie sprawia naprawdę ogromne wrażenie.
  • Schody zabiegowe betonowe, to schody zbudowane ze zbrojonego betonu. Stanowią bardzo ciężką i masywną konstrukcję, a ich budowę zaczyna się już na etapie wznoszenia domu. Informacje i opinie o jakości tych schodów są dość podzielone, ale nie można odmówić im wytrzymałości. Realizacja usług schodów zabiegowych betonowych jest już bardzo rzadka, ponieważ to drewno stanowi podstawowy surowiec, który daje możliwości uzyskania idealnych stopni.

Jakie nowoczesne schody zabiegowe wybrać?

Nowoczesne schody zabiegowe dzięki swojej konstrukcji same w sobie stanowią niezwykle atrakcyjny element dekoracyjny wnętrza, który można perfekcyjnie dopasować pod względem stylistycznym do całej aranżacji. Obecnie istnieje wiele możliwości wizualizacji, dlatego też wybierając odpowiednie filtry i przeglądając treści z zakresu wnętrz, można uzyskać doskonałe efekty. Schody wewnętrzne zabiegowe stosuje się przede wszystkim tam, gdzie nie ma wielkiej przestrzeni lub właściciele nie chcą zabiegać poprzez schody dużej ilości przestrzeni. Niewątpliwie różne kategorie schodów zabiegowych to najlepsze rozwiązanie dla osób ceniących sobie styl i nowoczesne rozwiązania.

Konstrukcja nowoczesnych schodów zabiegowych to często nietuzinkowe projekty, które rzucają się w oczy. Z drugiej strony za pomocą nowoczesnych schodów zabiegowych zyskuje się także komfort oraz odpowiedni poziom bezpieczeństwa w ramach codziennego użytkowania. Warto jednak pamiętać, że jeżeli w domu znajdują się małe dzieci, czy starsi mieszkańcy, to najlepszym rozwiązaniem będą schody zabiegowe ze spocznikiem. Będzie to konstrukcja mieszana, ale zapewniająca stabilność i bezpieczeństwo.