Schody Dywanowe

Schody dywanowe często określane są mianem minimalistycznych. Ich konstrukcja charakteryzuje się brakiem belek policzkowych pozostawiając jedynie stopnie, podstopnie i balustradę – choć ta ostatnia nie zawsze jest stosowana.
Materiały, z których wykonuje się schody tego rodzaju to oczywiście drewno, sklejka, metal (głównie jako elementy łączne) oraz często stosowane szkło,
które wykorzystane przy budowie poręczy pozwala uwidocznić główną cechę schodów dywanowych czyli ich minimalistyczną formę.

 

Schody dywanowe

 

Schody dywanowe to rodzaj konstrukcji, która często określana jest mianem idealnej. Ich konstrukcja w projektach domów charakteryzuje się lekkością i stonowanym wyglądem. Jednak nie tylko świetnie się prezentują w każdym wnętrzu, ale są bardzo wytrzymałe na duże obciążenia, a ich różna szerokość biegu dostosowana jest do różnych charakterystyk wnętrz w mieszkaniu. Konstrukcja schodów dywanowych pozwala zyskać dodatkową przestrzeń we wnętrzu, co w przeciwieństwie do schodów drewnianych często jest niemożliwe. W naszej ofercie znajdują się schody dywanowe wykonane z różnych materiałów, które idealnie sprawdzą się w aranżacji wnętrza. Schody dywanowe samonośne wyróżnia przede wszystkim brak belek zewnętrznych, które są stosowane w innych rodzajach schodów. Układa się je tak samo jak idzie bieg schodów. Montaż schodów dywanowych charakteryzuje się przede wszystkim postawieniem nacisku na stopnie i podstopnie, które muszą być wytrzymałe. Nasza firma, która posiada wieloletnie doświadczenie w konstrukcji schodów dywanowych, przy ich tworzeniu wykorzystuje wyłącznie materiały najwyższej jakości między innymi takich jak drewno bukowe, które wypełnia powierzchnię schodów. Dzięki temu schody posiadają lepsze parametry wytrzymałościowe.

 

Schody dywanowe zabiegowe – nowoczesne schody dywanowe

Skuteczny montaż schodów dywanowych wymaga doświadczenia, wiedzy oraz odpowiedniego projektu konstrukcji, zgodnie z jakim zostaną wykonane. Obecnie bardzo dużą popularnością cieszą się schody dywanowe zabiegowe. Najczęściej montowane są schody zabiegowe. Jednak warto pomyśleć o wyborze konkretnych schodów dywanowych jeszcze na etapie projektowania domu, ponieważ wymagają one solidnej konstrukcji, między innymi prętów stalowych, profili stalowych, które nierzadko uzupełniane są metalowymi wspornikami. Schody dywanowe najczęściej mocowane są na ścianie nośnej albo podłodze. Ze względu na dużą nośność przy bardzo delikatnej konstrukcji tych schodów, cieszą się one ogromną popularnością. Z uwagi na możliwość rozłożenia ciężaru ze stopni na ścianę oraz podłogę schody dywanowe samonośne są niezwykle bezpieczne podczas codziennego użytkowania. Jednak największe zalety schodów dywanowych to:

 

 • minimalizm
 • trwałość
 • unikalny design
 • uniwersalizm w zastosowaniu
 • wyjątkowy efekt końcowy
 • stabilność i bezpieczeństwo.

Schody zabiegowe dywanowe z uwagi na swój nietypowy wygląd stanowią doskonałą ozdobę w każdym wnętrzu. W zdecydowanej większości przypadków, schody drewniane dywanowe niezależnie od stylu wystroju wnętrza, będą doskonałym uzupełnieniem estetycznym w mieszkaniu.

 

Schody dywanowe na beton – Dywanowe schody betonowe z drewna dębowego

Schody dywanowe drewniane to najczęstszy typ schodów tego rodzaju, na które decydują się klienci. Można powiedzieć, że schody dębowe czy te wykonane z jesionu bardzo często wyglądają niczym spływający dywan. Jednak nie jest to jeden rodzaj schodów dywanowych, ponieważ wyróżnia się również schody dywanowe żelbetowe. Ten typ schodów jest także popularny, choć wykonanie jest znacznie bardziej kłopotliwe. Ze względu na swój ciężar wymagają one solidnego stropu, podłóg i ścian, które utrzymają całą konstrukcję w ryzach. Niemniej solidne wykonanie schodów żelbetowych wymaga dużej ilości pracy, co nierzadko wiąże się również z dodatkowym zbrojeniem stropu i mocowania okładziny na wierzchu schodów.

 

Rodzaje schodów dywanowych

Nowoczesne schody dywanowe ze względu na coraz większą popularność ich stosowania coraz częściej goszczą w domach Polaków. Niewątpliwie schody dywanowe poza swoją funkcjonalnością to także bardzo efektowna dekoracja wnętrza. Można wyróżnić ich kilka zasadniczych rodzajów takich jak:

 • schody dywanowe drewniane
 • schody dywanowe dwubiegunowe
 • schody dywanowe na konstrukcji stalowo-metalowej
 • schody dywanowe metalowe

Wszystkie z powyżej wymienionych rodzajów są schodami, które cieszą się zainteresowaniem klientów. Wykorzystanie różnych materiałów tak jak stali, drewna czy żelbetu do ich konstrukcji podkreśla uniwersalność i szerokie zastosowanie tych schodów.

 

Schody dywanowe drewniane

Schody dywanowe drewniane to zdecydowanie najbardziej popularny wybór wśród klientów i to niezależnie od miejsca montażu. Wszystkie rodzaje schodów dywanowych z drewna, jakie zostały wykonane, z jego różnych typów będą stanowiły doskonałe uzupełnienie dekoracji wnętrza. Minimalizm i uniwersalność zastosowania sprawiają, że stopnie schodów także można dostosować do indywidualnych potrzeb.

Schody dywanowe dwubiegowe

Schody dywanowe dwubiegowe najczęściej stosowane są mniejszych powierzchniach z tzw. spocznikiem, czyli półpiętrem. Takie rozwiązanie nie wymaga montażu balustrady na schodach, a tym samym sprawia, że są one bezpiecznym rozwiązaniem, dla domowników wliczając w to również małe dzieci.

 

Schody dywanowe na konstrukcji stalowo – metalowej

Schody ze stali to rozwiązanie, które jeszcze do niedawna stosowane było głównie w lokalach przemysłowych, czy też budynkach użyteczności publicznej. Jednak obecnie trend wykorzystania stali na schodach uległ zmianie, a schody dywanowe opierające się na konstrukcji metalowej z powodzeniem stosowane są również w domach jednorodzinnych. Zastosowanie schodów dywanowych ze stali to bardzo ciekawe połączenie zimnego klimatu z nowoczesną aranżacją wnętrz.
POWTARZA SIĘ Z PIERWSZEJ STRONY

 

Schody dywanowe metalowe

Schody dywanowe metalowe to kolejna ciekawa propozycja. Ten rodzaj schodów doskonale sprawdzi się w minimalistycznych wnętrzach. Warto zaznaczyć, że takie schody można świetnie połączyć ze stopniami tej samej grubości z drewna. Ponadto zastosowanie w nich balustrady ze szkła podkreśli nietuzinkowy styl właścicieli. Z pewnością schody dywanowe metalowe to konstrukcja, która będzie służyła latami.

Schody dywanowe betonowe

Schody dywanowe betonowe są nie mniej atrakcyjne wizualnie, jak stopnie oprawione w drewno czy też wykonane z elementów metalowych. W przypadku schodów dywanowych wykonanych z tego materiału również możemy powiedzieć, że są one trwałym i praktycznym wyborem.

Zalety schodów betonowych, to między innymi:

 • elegancki wygląd,
 • funkcjonalność,
 • trwałość,
 • łatwość dopasowania do aranżacji wnętrza.

Stopnie schodów dywanowych wykonane z żelbetu są niezwykle mocne. Wzmacniamy je o profile stalowe, aby zapewnić konstrukcji dodatkowe wzmocnienie. Dzięki temu mamy pewność, że zarówno długie, jak i krótkie schody, będą przez lata spełniały swoje funkcje.

Schody dywanowe betonowe to świetnie rozwiązanie do wielu wnętrz. Mogą dodać eleganckiego wyglądu we wnętrzu zaprojektowanym z myślą o minimalizmie. Jednak będą też świetnym zabiegiem dekoracyjnym w przestrzeniach, które mają po prostu tworzyć przytulny dom.